Okna

Rynek okien w Polsce, edycja 2024

Rynek okien w Polsce, edycja 2024 to nasze najnowsze wydanie rocznego raportu, w którym skupiamy się na kompleksowej prezentacji zmian zachodzących
w polskiej branży okien.

W opracowaniu omówiliśmy wyniki branży okiennej w 2023 roku i na początku 2024 roku. Przygotowaliśmy także prognozę sprzedaży okien przez polskich producentów w kraju i zagranicą do końca 2026 roku. Przyjrzeliśmy się też wynikom niemieckiej branży, największemu partnerowi zagranicznemu dla polskich firm.

Rynek szyb zespolonych w Polsce, edycja 2024

Jaki był miniony sezon dla polskiej branży szyb zespolonych, co dzieje się w 2024 roku oraz czego spodziewać się w kolejnych? O to wszystko zapytaliśmy ponad 50 managerów związanych z polską branżą, producentów szyb, ale też dostawców szkła czy wreszcie producentów okien.

Po kilkunastu latach wzrostu produkcji szyb zespolonych, ostatnie dwa sezony były dużo mniej łaskawe dla firm z tej branży. Już w 2022 roku produkcja wyhamowała, ale ze względu na ponad 30-procentowe wzrosty cen producenci odnotowywali rekordowe obroty. Sytuacja pogorszyła się w 2023 roku, w którym i w ujęciu ilościowym i w wartościowym nastąpiły duże spadki sprzedaży. Sprzedaż zmalała bo główni odbiorcy szyb zespolonych dla polskiej branży – krajowi producenci okien zaczęli borykać się z mniejszym popytem nie tylko na rynku krajowym, ale też w eksporcie.

Opinie producentów okien o dostawcach, edycja 2024

„Opinie producentów okien o dostawcach, edycja 2024” jest już czternastym wydaniem raportów, w których omawiamy, jak producenci okien w Polsce postrzegają dostawców okuć, szyb zespolonych, profili PVC oraz profili aluminiowych.

Badanie marek: okna, drzwi, bramy, edycja 2024

Już prawie od dekady monitorujemy skuteczność działań marketingowych wiodących producentów okien, drzwi oraz bram w Polsce.

Sprawdzamy jakie marki Polacy znają, które wybierają oraz czy polecają je znajomym. O świadomość marek pytamy inwestorów indywidualnych, tj. osoby, które budowały dom lub robiły remont „własnego M”.

Badane segmenty:

 • okna elewacyjne
 • okna dachowe
 • drzwi wejściowe
 • drzwi wewnątrzlokalowe
 • bramy

Analiza segmentowa: Dostawcy systemów aluminiowych, edycja 2023

Analizie poddano wyniki sprzedaży kilkunastu aktywnych na polskim rynku dostawców systemów aluminiowych w 2022 roku oraz w latach poprzednich.

W skondensowanej formie zaprezentowano:

 • charakterystykę branży
 • całkowite przychody ze sprzedaży dostawców profili aluminiowych w latach 2017-2022
 • przychody ze sprzedaży w Polsce w latach 2021-2022
 • szacunkowe przychody ze sprzedaży systemów aluminiowych w Polsce w 2022 roku
 • szacunkowe udziały w polskim rynku w 2022 roku dostawców systemów aluminiowych
 • EBITDA dostawców systemów aluminiowych w latach 2021-2022
 • zyski netto dostawców systemów aluminiowych w latach 2021-2022
 • rentowność sprzedaży netto dostawców systemów aluminiowych w latach 2021-2022

Analiza segmentowa: Dostawcy systemów z PCW, edycja 2023

Analizie poddano wyniki sprzedaży kilkunastu aktywnych na polskim rynku dostawców systemów z PCW w 2022 roku oraz w latach poprzednich.
W skondensowanej formie zaprezentowano:

 • charakterystykę branży
 • całkowite przychody ze sprzedaży dostawców profili z PCW w latach 2017-2022
 • przychody ze sprzedaży w Polsce w latach 2021-2022
 • szacunkowe przychody ze sprzedaży systemów tworzywowych w Polsce w 2022 roku
 • szacunkowe udziały w polskim rynku w 2022 roku dostawców systemów z PCW
 • zyski netto dostawców systemów z PCW w latach 2021-2022
 • rentowność sprzedaży netto dostawców systemów z PCW w latach 2021-2022

Europejski rynek okien i drzwi, edycja 2023

W opracowaniu prezentujemy wyniki branży okienno-drzwiowej w 31 krajach Europy do 2022 roku, wstępne wyniki produkcji w I półroczu 2023 roku, a także prognozę sprzedaży okien w Europie do 2025 roku. W raporcie przeczytasz także o tym jaka była dynamika produkcji w poszczególnych regionach, jakie udziały w produkcji wiodących krajów mają okna i drzwi PVC, drewniane, aluminiowe czy stalowe, a także jaką sprzedaż w 2022 roku wypracowało kilkudziesięciu największych producentów stolarki w Europie.

Rynek szklanych fasad w Polsce, edycja 2023. Prognoza 2023-2025

Jaki był miniony sezon, co dzieje się w 2023 roku oraz czego spodziewać się w kolejnych? O to wszystko zapytaliśmy 80 managerów związanych z polską branżą fasad. Wnioski z tych rozmów przekazujemy Państwu w niniejszym opracowaniu.

Rynek okien w Polsce, edycja 2023

Rynek okien w Polsce, edycja 2023 to najnowsze wydanie rocznego raportu CAB na temat rynku okien. Opracowanie powstało w celu dostarczenia producentom, dostawcom oraz firmom dystrybucyjnym, kompleksowych informacji o rozwoju polskiej branży w kraju oraz zagranicą.

W raporcie omówiono wyniki branży okiennej w 2022 roku oraz na początku 2023 roku. Przygotowano także prognozę sprzedaży okien w drugim półroczu 2023 roku oraz w 2024 roku.

Jak Polacy kupują OKNA? badanie ścieżki zakupowej klientów indywidualnych

To oczywiste, że każdy klient budujący dom potrzebuje okien.
Ale co z osobami, które wymieniają okna? Tych jest przecież znacznie więcej. Dlaczego podejmują decyzję o remoncie, co jest głównym determinantem ich działań, czy wreszcie jak zachowują się w trakcie wyboru?

O to wszystko zapytaliśmy klientów, którzy ostatnio kupili okna.
To już druga edycja badania, dzięki czemu w raporcie zaprezentowaliśmy aktualne zwyczaje zakupowe Polaków, ale także najważniejsze zmiany, które zaszły w ich zachowaniu w ciągu ostatnich 2 lat.