Bazy danych

TOP 500. Ranking największych producentów stolarki otworowej w Europie

Publikujemy drugą edycję listy największych producentów stolarki otworowej w Europie. Tym razem przygotowaliśmy aż 500 wiodących producentów okien, drzwi, bram, osłon oraz fasad.

Lista to:
>500 producentów stolarki
około 60 grup okiennych, drzwiowych czy osłonowych
firmy, których łączne obroty przekraczają 35 mld EUR
producenci odpowiadający za około 50% produkcji okien w Europie
36 przebadanych europejskich krajów (w tym firmy z 29 krajów znajdują się na liście)

Lista dystrybutorów okien w Polsce

Centrum Analiz Branżowych w marcu 2020 roku opublikowało listę 1000 wiodących salonów okiennych w Polsce. Każdy punkt sprzedaży został przez nas zweryfikowany, wszystkie posiadają adresy, zdecydowana większość z nich ma także numery telefonu, adresy e-mail oraz strony internetowe.

Dla każdej firmy dostępne są nazwa oraz dane adresowe, 99% punktów zawiera numery telefonów, 94% firm adresy e-mail, a 46% strony internetowe.

Lista 400 wiodących producentów okien w Europie

Centrum Analiz Branżowych przygotowało zestawienie 400 wiodących producentów okien w Europie. Zestawienie zawiera te firmy, które odpowiadają za około 45% wartości produkcji okien w Europie, a więc producentów nadających kierunek rozwoju branży stolarki okiennej w Europie.

Pracując nad zestawieniem sprawdziliśmy wyniki finansowe kilku tysięcy producentów okien z 36 krajów (w zestawieniu znajdą Państwo firmy z 29 krajów). Lista zawiera producentów z obrotami mieszczącymi się w granicach od 15 do ponad 400 mln EUR.

Lista dystrybutorów okien w Europie

Lista dystrybutorów stolarki w krajach europejskich:

  • Niemcy
  • Włochy
  • Francja
  • Wielka Brytania
  • Skandynawia: Dania, Norwegia, Szwecja
  • Europa Środkowo-Wschodnia: Chorwacja, Słowenia, Słowacja, Czechy, Rumunia, Węgry, Bułgaria

Lista Top350 producentów stolarki otworowej w Polsce, edycja 2021

Liczba producentów stolarki otworowej od dziesięciu lat systematyczne maleje. Wiele firmy kończy przygodę z nasza branżą, inne pozostają w niej w charakterze dystrybutorów. Jesteśmy przekonani, że to zjawisko w kolejnych latach nie tylko nie zmieni się, ale nawet przyspieszy. Bardzo wyraźnie dostrzegamy zjawisko, które w zespole CAB nazwaliśmy „branżą dwóch prędkości”. Firmy duże oraz średnie, zwłaszcza te skoncentrowane na eksporcie, rosną w szybkim tempie, podczas gdy małe i mikrofirmy obsługujące głównie rynek polski odnotowują spadki sprzedaży lub kończą działalność.

Zestawienie, które przygotowaliśmy obejmuje blisko 1/4 wszystkich firm działających w branży, ale tych, którzy odpowiadają za 95% produkcji okien, drzwi, bram, osłon i fasad w Polsce.