Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022

18-19 października 2022 MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel

Głównym tematem spotkania będzie eksport polskiej stolarki, który w najbliższym czasie może okazać się kluczowy dla naszej branży. Ostatnia dekada to czas nieustannych i dynamicznych wzrostów w sprzedaży polskich okien i drzwi, ale najbliższe 2-3 sezony mogą okazać się znacznie trudniejsze. To właśnie w handlu zagranicznym powinniśmy doszukiwać się dalszych szans rozwoju. Na pewno pomogą w tym tytułowe nowe rynki, ale OFS poświęcony będzie również sprzedaży w tych krajach, w których już jesteśmy aktywni sprzedażowo, a prelegenci pokażą szanse na dalszy rozwój na nich.

W PROGRAMIE:

 • Nowe rynki – nowe szanse: Stany Zjednoczone i Kanada
  • dane rynkowe i potencjał sprzedażowy
  • charakterystyka produktów na tym obszarze
  • tło społeczno-kulturowe oraz wymagane dopuszczenia
 • Nowe rynki – nowe szanse: Wielka Brytania
  • dane rynkowe i potencjał sprzedażowy
  • charakterystyka produktów na tym obszarze
  • tło społeczno-kulturowe oraz wymagane dopuszczenia
 • Nieodkryty potencjał rynków europejskich
 • Wpływ geopolityki na długoterminowy rozwój polskiej stolarki
 • Nowe rynki – nowe szanse: Ukraina
  • dane rynkowe i potencjał sprzedażowy
  • szanse i zagrożenia po wojnie
  • debata z udziałem ekspertów

Podczas tego kluczowego dla polskiej branży spotkania przybliżone zostaną rynki, które dotąd nie są dobrze znane polskim producentom, takie jak: Stany Zjednoczone i Kanada,  Wielka Brytania i Irlandia oraz Ukraina, którą czeka wkrótce powojenna odbudowa. Pokazane zostaną też nowe szanse na rynkach UE, które pojawiły się wraz z działaniem programów termomodernizacyjnych, w ramach których inwestorzy mogą otrzymać pokaźne dofinansowanie na wymianę okien, drzwi, bram i osłon.

Wśród prelegentów nie zabraknie profesjonalistów oraz praktyków handlowania na poszczególnych rynkach. Omówią oni ich wielkość i charakterystykę, typowe dla tych rynków konstrukcje okienno-drzwiowe oraz zwyczaje handlowe i organizację kanałów dystrybucji stolarki. Podpowiedzą w jaki sposób najskuteczniej budować tam własną sieć sprzedaży. Na miejscu będzie można oczywiście z nimi o tym dyskutować, zadać pytania i skorzystać z konsultacji. Ten sezon pełen jest niewiadomych, które rodzą masę pytań. Na część z nich odpowie dr Jacek Bartosiak, geopolityk i założyciel Strategy&Future. Opowie on uczestnikom o wpływie zmian geopolitycznych na polską branżę stolarki. O jakich zmianach mowa? Czym mogą one skutkować? Co dla polskiej branży stolarki może oznaczać wojna w Ukrainie? Podczas OFS 2022 padną odpowiedzi na te pytania.

Gala Liderów Rynku Stolarki 2022

Zwieńczeniem pierwszego dnia Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022 będzie Gala Liderów Rynku Stolarki, na której wyróżnione zostaną firmy przodujące w poszczególnych kategoriach produktowych i w poszczególnych regionach Polski. To będzie również kolejna okazja do kuluarowych rozmów branżowych.

 

GOŚĆ SPECJALNY KONFERENCJI

dr Jacek Bartosiak – założyciel i właściciel Strategy&Future. Autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem”, „Koniec końca historii”, „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce” oraz współautor książki „Nadchodzi III wojna światowa” (Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz).

Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożyciel „Play of Battle”; współpracownik Nowej Konfederacji oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie; członek zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (2017–2018), prezes zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. (2018–2019).Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu. Ekspert do spraw geopolityki i geostrategii, uczestnik debaty na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowo-Wschodniej, zachodniego Pacyfiku i Eurazji.